Linkedin

Filtrowanie wiadomości wg daty:

Filtrowanie wiadomości wg słów kluczowych:

GRUPA MOL NABYWA 417 STACJI PALIW W POLSCE

Polska stanie się tym samym 10 krajem, w którym Grupa MOL będzie prowadzić swoje stacje paliw. Przejęcie pozwoli Grupie osiągnąć 3 pozycję na polskim rynku detalicznym paliw silnikowych. Częścią pakietu umów z Lotosem i PKN Orlen jest również sprzedaż PKN Orlen 185 stacji paliw z portfela Grupy MOL – 144 na Węgrzech i 41 na Słowacji. Po zakończeniu wszystkich transakcji Grupa MOL będzie obsługiwać łącznie 2390 stacji paliw w regionie i Europie Środkowo-Wschodniej, co jest zgodne ze zaktualizowaną strategią. Pakiet porozumień wciąż czeka na zatwierdzenie przez Komisję Europejską, aby dać PKN Orlen zielone światło na zawarcie fuzji z Lotosem.

STACJA SLOVNAFT PARTNER W CHĘCINACH

AdBlue - płyn, którego zadaniem jest neutralizowanie zanieczyszczeń emitowanych przez pojazdy z silnikami wysokoprężnymi, jest teraz dostępny wprost z dystrybutora na Stacji Partnerskiej Slovnaft w Chęcinach.

Otwarcie stacji Slovnaft Partner w miejscowości Rojów

 

W maju odbyło się oficjalne otwarcie stacji Slovnaft Partner w miejscowości Rojów przy drodze wojewódzkiej relacji Syców - Blaszki. To już druga stacja paliw z szyldem Slovnaft Partner w powiecie ostrzeszowskim w województwie wielkopolskim, pierwsza została otwarta w marcu bieżącego roku w miejscowości Grabów nad Prosną. 

Nowa stacja oferuje benzynę 95, olej napędowy (w tym również  paliwo uszlachetnione ON DRIVE), LPG, gaz w butlach oraz AdBlue. Na stacji znajduje się tankomat dzięki czemu zakup paliwa możliwy jest przez całą dobę. W obiekcie znajduje się również sklep, kącik kawowy Coffee Corner  oraz oferta  Bistro Corner. 

 

 

 

5 urodziny stacji Slovnaft Partner w Łaziskach

29 kwietnia stacja paliw Slovnaft Partner w Łaziskach świętowała 5 urodziny! Obiekt zlokalizowany przy ul. Powstańców Śląskich 243, należący do Firmy UNIWAR Sp. z o.o., to nowoczesny kompleks autostradowy, posiadający w swojej ofercie paliwa regularne, benzyny uszlachetnione z unikatową recepturą Drive, LPG, CNG oraz AdBlue. Na terenie stacji można również skorzystać z oferty sklepowej, restauracji, kantoru, bankomatu, WC, prysznica, punktu ładowania samochodów elektrycznych, dużego parkingu dla TIR-ów i autobusów oraz terenu rekreacyjnego dla kierowców.

Firma UNIWAR, która jest również właścicielem stacji Slovnaft Partner w Pawłowicach (ul. Katowicka 10 i 17) oraz w Górkach Wielkich, w czerwcu b.r. będzie obchodziła jubileusz 15-lecia udziału w Programie Slovnaft Partner.

Szczególne podziękowania od firmy Slovnaft Polska dla Pana Kazimierza Warszawskiego, Pani Katarzyny Warszawskiej, Pana Przemysława Tymicha i Pana Janusza Nogowczyka za wieloletnią współpracę oraz ogromny wkład w budowanie wizerunku Slovnaft Partner.

 Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

10 lat Stacji Partnerskiej Slovnaft Ołpiny

W ostatnich dniach marca odbył się jubileusz 10-lecia Stacji Partnerskiej Slovnaft zlokalizowanej w miejscowości Ołpiny 639. Dla klientów przygotowane zostały specjalne promocje, a wspólne świętowanie umiliły słodkości oraz urodzinowy tort! Jest to jedna z trzech stacji paliw z logo Slovnaft Partner w portfolio firmy F.H.U "STEFAN" Szczepan Przyczynek. Stacja oferuje olej napędowy oraz paliwa uszlachetnione z unikatową recepturą Drive oraz LPG. Istnieje również możliwość zakupu AdBlue. Przyjeżdżając na stację, klienci mają do dyspozycji sklep wielobranżowy, parking, kompresor, odkurzacz, można również skorzystać z myjni bezdotykowej.

Dziękujemy za 10 lat współpracy i życzymy dalszych sukcesów!

Otwarcie stacji Slovnaft Partner w Grabowie nad Prosną

11 marca nastąpiło otwarcie stacji paliw Slovnaft Partner w Grabowie nad Prosną w powiecie ostrzeszowskim w województwie wielkopolskim. Działalność na stacji zlokalizowanej przy drodze  wojewódzkiej nr 449 prowadzi Spółka LAAG GROUP Sp. z o.o. SP.K.  Po uroczystym otwarciu, pierwsi klienci ustawiali się w kolejce, aby zatankować paliwo do swoich samochodów oraz skosztować przysmaków z oferty Bistro Corner oraz Coffee Corner. Nowo otwarta stacja oferuje benzynę Pb 95, olej napędowy oraz paliwa uszlachetnione z unikatową recepturą ON Drive. Przy stacji mieści się parking zarówno dla samochodów osobowych oraz ciężarowych. Serdecznie zapraszamy. 

PROGRAM GROWWW

PONAD 80 POZYCJI DOSTĘPNYCH W GRUPIE MOL DLA ABSOLWENTÓW

  • Aplikacje do programu Growww, można składać do 30 kwietnia za pośrednictwem strony internetowej: https://molgroupcareers.info/en/students-and-graduates/growww-graduate-programme
  • Growww to flagowy projekt pozyskiwania młodych talentów, w ramach którego Grupa MOL rekrutuje absolwentów z maksymalnie rocznym doświadczeniem zawodowym, chcących rozpocząć karierę w jednej z największych firm w regionie.
  • O udział w programie można ubiegać się na Węgrzech, w Polsce, Chorwacji, Słowacji, Czechach, Rumunii i Słowenii.

Rozpoczął się okres składania aplikacji do programu Growww dla absolwentów. Roczny program stażowy to doskonała okazja dla świeżo upieczonych absolwentów studiów licencjackich lub magisterskich, aby rozpocząć karierę w jednej z wiodących firm regionu.

W ramach programu Growww, Grupa MOL oferuje ponad 80 wolnych stanowisk z obszaru inżynierii, biznesu, informatyki, nauk społecznych i przyrodniczych. Kandydaci z maksymalnie rocznym doświadczeniem zawodowym mogą dołączyć do firmy w centrali w Budapeszcie lub oddziałach Grupy MOL w następujących krajach: na Węgrzech w Polsce, w Chorwacji, Słowacji, Czechach, Rumunii i Słowenii.

Roczny program stażowy Growww daje młodym talentom szansę na wykorzystanie świeżych i nowatorskich pomysłów, poznanie Grupy MOL i branży, w której działa oraz wzięcie udziału w transformacji energetycznej. W okresie integracji uczestnicy programu będą wspierani przez mentorów i będą mieli możliwości rozwijania swoich umiejętności zawodowych.

Grupa MOL przykłada szczególna wagę do zarządzania talentami. W opublikowanej niedawno Strategii MOL 2030+ podkreśla, że dla kompleksowej transformacji firmy niezbędna jest różnorodna i integracyjna kultura korporacyjna. Talent ma największą wartość, dlatego tak duża firma, jak MOL, musi znaleźć sposób, by przyciągnąć młode talenty, rozwijać je i zatrzymać.

„To jest znakomity moment dla nowych Growwwerów na dołączenie do naszej firmy, ponieważ w naszej strategii mamy przed sobą ambitne cele. Świat zmienia się szybciej niż kiedykolwiek i musimy przyspieszyć transformację naszej firmy. Wejdziemy do nowych gałęzi biznesowych, z których wcześniej nie korzystaliśmy i musimy być przygotowani na nowe wyzwania. Potrzebujemy różnych talentów, które pomogą nam w realizacji strategii i jej celów w mądrzejszy i szybszy sposób. Wspieramy młode pokolenia, ale też mamy wobec nich wielkie oczekiwania, ponieważ swoimi świeżymi i nowatorskimi pomysłami mogą pomóc nam osiągnąć nasze cele. Program Growww to świetny początek dla tych młodych absolwentów, którzy wyobrażają sobie swoją przyszłość w jednej z największych firm w regionie i chcieliby ją kształtować razem z nami ”- powiedziała Zdravka Demeter Bubalo, MOL Group HR SVP.

Stacje Slovnaft Partner w Pawłowicach

Działające w programie Slovnaft Partner stacje grupy Uniwar w Pawłowicach Śląskich odświeżyły swój wizerunek. Stacje oferują najwyższej jakości paliwa, a pełna gama usług zapewnia klientom kompleksową obsługę: można zatankować samochód, skorzystać z myjni samochodowej, uzupełnić niezbędne akcesoria samochodowe, a także coś zjeść i napić się dobrej kawy. Serdecznie zapraszamy.

 

 

Ładowanie pojazdów elektrycznych

Właścicieli aut elektrycznych zapraszamy do korzystania z usługi ładowania pojazdów elektrycznych na wybranych stacjach partnerskich Slovnaft. Punkty ładowania Green Way znajdują się na stacji Slovnaft Partner Viva w Opolu oraz Slovnaft Partner Uniwar w Łaziskach/Gorzyczki. Są to punkty z ładowarkami prądu stałego (DC), dzięki czemu proces ładowania jest stosunkowo krótki.

 

 

25 lat POPiHN

 Polska Organizacja Przemysłu i Handlu Naftowego ma 25 lat i podejmuje wyzwania związane z transformacją energetyczną w sektorze paliwowym

8 grudnia 1995 r. rozpoczęła działalność POPiHN, która reprezentuje największe przedsiębiorstwa sektora paliwowego. Od tego czasu sprzedaż paliw do napędu pojazdów wzrosła dwukrotnie, do poziomu ponad 25 mln ton, a ropa naftowa stała się dominującym źródłem energii w Polsce. W tym roku szacowane zużycie ropopochodnych paliw transportowych wyniesie ok. 250 TWh, czyli blisko o połowę więcej energii, niż całe krajowe zużycie prądu elektrycznego.

Członkowie POPiHN realizują projekty zwiększające efektywność energetyczną, podnoszą sprawność infrastruktury produkcyjnej i przesyłowej oraz inwestują w odnawialne źródła energii, paliwa niskoemisyjne oraz szybkie ładowarki do pojazdów elektrycznych. Działania te są filarami transformacji energetycznej. Przemysł naftowy ma do odegrania kluczową rolę w redukcji emisji gazów cieplarnianych oraz osiągnięciu celów Europejskiego Zielonego Ładu.

Eksperci POPiHN opracowali kompleksowy system analityczno-statystyczny, który zbiera dane o rynku paliw płynnych i olejów smarowych. Dzięki temu możliwe jest sporządzanie okresowych analiz i raportów, które są głównym źródłem wiedzy na temat sektora. Przetwarzane na bieżąco dane mogą pomóc w realizacji największego i najpoważniejszego wyzwania, które stoi obecnie przed branżą paliwową – jak w optymalny sposób wdrożyć w Polsce koncepcję transportu niskoemisyjnego, by skutecznie chronić środowisko, przy uwzględnieniu relatywnie niskiego poziomu zamożności społeczeństwa polskiego względem konsumentów z Europy Zachodniej.

Dzisiaj paliwo oferowane przez polskie stacje paliw spełnia bardzo wymagające normy środowiskowe. Polskie rafinerie należą do światowej czołówki pod względem zaawansowania technologicznego i kompleksowości przerobu ropy naftowej. Krajowe rurociągi oraz bazy paliw, modernizowane, ale też rozbudowywane, zapewniają niezakłóconą logistykę sektora. 

W 2019 r. wydobycie i zużycie ropy naftowej przekroczyło rekordowy poziom 100 milionów baryłek dziennie. Jak wynika z prognozy OPEC czy MAE paliwa ropopochodne jeszcze długo będą nieodłącznym elementem gospodarki światowej, a tym samym gospodarki polskiej. W związku z tym Organizacji nie zabraknie pracy w zakresie tradycyjnych paliw transportowych. Co więcej, dodatkowo zostaną na nią nałożone nowe obowiązki związane z transformacją energetyczną Polski. 

Celem POPiHN pozostaje w pełni konkurencyjny, przyjazny klientom rynek, a także zapewnienie bezpiecznego i zrównoważonego rozwoju przedsiębiorstw, działających w obszarze produkcji i dystrybucji paliw ciekłych oraz olejów smarowych. Członkowie POPiHN już dziś odgrywają ważną rolę w przechodzeniu do gospodarki niskoemisyjnej, wspierając zrównoważony rozwój oraz ochronę klimatu. Co istotne, na horyzoncie  rysują się „zielone” rafinerie, wytwarzające przyjazne środowisku paliwa i komponenty dla innych sektorów gospodarki. 

Przez minione 25 lat POPiHN przyczyniła się do wejścia w życie szeregu zmian, sprzyjających szeroko rozumianej branży paliwowej i odbiorcom produktów naftowych. Można tu wyliczyć likwidację pozwoleń importowych na sprowadzanie paliw płynnych, utrzymanie stacji paliw jako obiektów funkcjonujących przez cały tydzień, często 24 godziny na dobę, czy zainicjowanie możliwości samoobsługowego tankowania paliw. Pracowano też nad wprowadzeniem wymagań w zakresie ochrony środowiska na stacjach paliw, które nałożyły na właścicieli stacji obowiązek modernizacji zbiorników, wyposażenia stacji w urządzenia do monitorowania wycieków paliw do gruntu, wód powierzchniowych i gruntowych, sprzyjając poprawie ochrony środowiska. Wypracowano szereg rozwiązań prawnych, określających jakość paliw oraz wykorzystanie biokomponentów w stopniu odpowiadającym standardom europejskim. Jednym z głównych celów przez lata była walka z szarą strefą na rynku paliw. Zainicjowano w tym obszarze zmiany prawne, które przyczyniły się do znacznego spadku nielegalnego obrotu paliwami oraz wzrostu dochodów zarówno legalnie działających przedsiębiorców, jak Skarbu Państwa. Podmioty sektora dostarczają do budżetu państwa około 20% wpływów podatkowych.

W trudnych ostatnich miesiącach, kiedy świat walczył z pandemią Covid-19, Organizacja współpracowała przy opracowaniu i wdrożeniu branżowych praktyk bezpieczeństwa pracowników, współpracowników oraz klientów firm naftowych i stacji paliw.

25 lat działalności minęło niezwykle szybko. W każdym biznesie rośnie znaczenie technologii i innowacji. Dekarbonizacja transportu prowadzi do wykorzystywania w nim innych źródeł energii niż paliwa naftowe. Ponadto, społeczeństwo również oczekuje zmian. Polityka regulacyjna wobec sektora powinna  uwzględniać zarówno długofalowe cele społeczne, oczekiwania konsumentów oraz konkurencyjność gospodarki. Przed Organizacją stają kolejne wyzwania związane z transformacją obecnego przemysłu paliwowego na niskoemisyjny, zgodny z nowymi wymogami „Zielonego Ładu”, dążący do zrównoważonej polityki środowiskowej.  Jej cele są możliwe do osiągnięcia przy rozsądnym wykorzystaniu wiedzy oraz kapitału firm tworzących POPiHN.

Budowanie gospodarki niskoemisyjnej będzie w ciągu najbliższych lat definiowało nową tożsamość sektora transportowego, a tym samym wyznaczało nowe cele dla Organizacji. Z dnia na dzień nie można zastąpić miliardów litrów oleju napędowego i benzyn, które napędzają miliony pojazdów na polskich drogach. Dziś najważniejszymi paliwami alternatywnymi są LPG i gaz ziemny. Docelowo paliwem przyszłości ma szanse zostać „zielony” wodór, najbardziej niskoemisyjny ze sposobów napędzania pojazdów. Istotną rolę do odegrania w kolejnych dekadach będą miały też bio-metan, paliwa syntetyczne oraz energia elektryczna pochodząca ze źródeł odnawialnych.  Świat jutra jest światem zielonym i właśnie ten cel przyświeca członkom POPiHN.

Obecni członkowie POPiHN to: AMIC POLSKA Sp. z o.o., ANWIM S.A.(właściciel sieci stacji paliw MOYA), BP EUROPA SE,  Circle K Polska Sp. z o.o., Fuchs Oil Corporation (PL) Sp. z o.o., Grupa LOTOS S.A., PERN S.A., PKN ORLEN S.A., Shell Polska Sp. z o.o., Slovnaft Polska S.A. – MOL Group, TanQuid Polska Sp. z o.o., Total Polska Sp. z o.o.

 

 

 

 

 

×