Linkedin

O nas

Grupa MOL w skrócie

RefineryGrupa MOL to międzynarodowa, niezależna zintegrowana spółka naftowo - gazowa z centralą w Budapeszcie na Węgrzech. Jest ona aktywna w ponad 40 krajach i dysponuje dynamiczną kadrą składającą się z 24 000 osób oraz ponad 100-letnim doświadczeniem w branży. Działalność poszukiwawczo-wydobywcza MOL jest poparta ponad 75-letnim doświadczeniem w zakresie złóż węglowodorów. W tej chwili firma prowadzi działalność wydobywczą w 8 krajach, a poszukiwania w 14 krajach. Grupa MOL prowadzi cztery rafinerie i dwa zakłady petrochemiczne w ramach zintegrowanego zarządzania łańcuchem dostaw, na Węgrzech, Słowacji oraz w Chorwacji a także jest właścicielem sieci ponad 2000 stacji paliw w 11 krajach w Europie Środkowej i Południowo-Wschodniej.

Statistics

Statistics


Środki smarne MOL


Ponad 100 lat jakości

Vacuum Oil Company R.T.Historia środków smarnych MOL sięga 1907 r., kiedy to fabryka środków smarnych Vacuum Oil Company rozpoczęła produkcję w Almásfüzitő na Węgrzech. W tym okresie spółka rozwijała się, aby stać się tym, czym jest teraz - MOL-LUB Ltd, członkiem grupy MOL. Ponad sto lat doświadczenia, stosowanie najbardziej zaawansowanych technologii i cenna wiedza fachowa przyczyniły się do ciągłego rozszerzania asortymentu środków smarnych i środków chemicznych oraz stworzyły podstawy dla ekspansji w regionie.


Jeden z kluczowych graczy w regionie Europy Środkowej i Wschodniej

Obecnie firma MOL Lubricants jest jednym z kluczowych uczestników rynku produkcji środków smarnych w Europie Środkowej i Wschodniej oraz wiodącym sprzedawcą i dystrybutorem wysokiej jakości markowych produktów motoryzacyjnych i przemysłowych oraz usług na Węgrzech, na Słowacji i w Chorwacji.

Firma MOL Lubricants jest obecna w ponad 40 krajach, w których oferuje ponad 600 produktów i szereg usług na światowym poziomie. Działania dystrybucyjne skupiają się na Europie Środkowej i Wschodniej - w szczególności na Węgrzech, Słowacji, Czechach, Rumunii, Chorwacji oraz Bośni i Hercegowinie. Spółka prowadzi eksport swoich produktów na wiele innych rynków w regionie i do bardziej odległych krajów, takich Tajwan, Chiny czy Wyspy Cooka. Po włączeniu słowackiego narodowego koncernu naftowego Slovnaft do Grupy MOL produkcja środków smarnych została przeniesiona ze Słowacji do fabryki w Almásfüzitő. Skoncentrowana produkcja i udane wykorzystanie synergii sprawiły, że firma MOL Lubricants stała się liderem rynku węgierskiego, słowackiego i chorwackiego. Oprócz rynków podstawowych, spółka jest również obecna na ważnych rynkach takich jak Rosja, Ukraina, Włochy i Serbia.

Środki smarne MOL w Europie Środkowej i Wschodniej

Map about the refilling stations in Europe

 

Firma oferująca pełną gamę usług w zakresie środków smarnych

Firma MOL Lubricants oferuje najnowocześniejsze produkty i usługi najwyższej jakości. Kompleksowa oferta produktów obejmuje motoryzacyjne i przemysłowe środki smarne, smary plastyczne, płyny używane przy obróbce metali , chemię samochodową, AdBlue, dodatki oraz inne specjalistyczne produkty. Oferowane produkty całkowicie spełniają wymogi ACEA i API oraz zostały zatwierdzone przez wiodących producentów samochodów i maszyn takich jak Volkswagen Group, Mercedes-Benz, Volvo, Renault, MAN, Scania, Siemens, Bosch-Rexroth, Alstom i Flender.

Produkcja środków smarnych, bogata gama usług o wartości dodanej oraz ponad 100 lat stosowania know-how to pełen pakiet oferowany przez MOL Lubricants. Zakres usług spełnia wszystkie wymagania użytkowników środków smarnych. Użytkownicy otrzymują usługi na światowym poziomie - od opracowania środków smarnych dostosowanych do indywidualnych potrzeb poprzez szkolenia i usługi doradcze na wysokim poziomie, kontrolę środków smarnych u klienta aż po audyty smarowania oraz diagnostykę oleju i maszyn prowadzoną w naszym własnym laboratorium będącym członkiem sieci Wearcheck International. Firma świadczy również usługi w zakresie marek własnych i sporządzania mieszanek.

Innowacyjność i doskonałość techniczna

Wiedza fachowa MOL Lubricants w zakresie prac badawczo-rozwojowych i podejście zorientowane na klienta owocuje wprowadzaniem na rynek coraz to nowych produktów, aby spełnić potrzeby klienta w zakresie jakości i parametrów użytkowych oraz stawić czoła wyzwaniom współczesnego rynku środków smarnych.

Zatrudnieni przez spółkę doświadczeni inżynierowie specjalizujący się w pracach badawczo-rozwojowych i obsłudze technicznej stale śledzą działania podejmowane przez wiodących producentów pojazdów i maszyn przemysłowych, aby mieć pewność, że opracowywane środki smarne spełniają najnowsze wymagania. Utrzymując regularny kontakt ze światowymi liderami w branży środków smarnych i środków chemicznych, otrzymują najnowsze informacje technologiczne z pierwszej ręki. Ponadto laboratorium spółki wyposażone w najnowocześniejszy i innowacyjny sprzęt umożliwia inżynierom stosowanie najnowocześniejszych technologii w prowadzonych pracach badawczo-rozwojowych.

×